Bugun...
ÖZHASEKİ: "BU TOPRAKLARDA AYAKTA KALMANIN TEK YOLU GÜÇLÜ KALMAK"
Tarih: 02-12-2019 10:24:00 Güncelleme: 02-12-2019 10:24:00 + -	  ÖZHASEKİ:

 Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen 37. Anadolu Odaları Platform Toplantısı’nda konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki; " Zor topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklarda ayakta kalmanın tek yolu güçlü kalmak. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın" dedi.

                Toplantının açılışında konuşan; Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Başkanı Ali Yedikaya; "Kayserimiz gerek tarihi yapısı gerek kültürel yapısı ile gerek coğrafi konumu ile medeniyetler şehridir. Orta Anadolu’nun ticaret ve sanayi merkezi, kara ile demir yollarının kavşak noktası olan Kayserimiz tabii güzelliklerinin yanında çok zengin tarihi eserlere sahiptir. En önemli tarihi eserlerimiz Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait olandır. Kayseri elverişli ulaşımı, enerji olanakları ve zengin yer altı kaynaklarının yanı sıra gelişmiş sanayisi ile Ülke ekonomisine katkı sağlayan lokomotif bir şehirdir. Erciyes dağının şehrimizde olmasından dolayı kış döneminde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Yenilikçi anlayışı ve eğitimi birinci öncelik olarak gören odamız her konuda çalışmalarına devam etmektedir. Mesleğimize hizmetin Kayseri’ye, Kayseri’ye hizmetin ülkemize hizmet olduğunun bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

                Programa katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; "Biz gerçekten 80 bin civarında Türkiye genelinde üyesi olan kurumumuz ile ilgili hep sağduyulu sesler duyduk. Bugüne kadar Türkiye’de kendi özel sorunlarına yönelik çaba gösteren ve üyelerinin gerek kişilik, gerek sorumluluk gerek sosyal gerekse mesleki konuları ile yoğunlaşan bir anlayışı gördük. Bu açıdan sizlere teşekkür ediyorum. Her zaman Ekip anlayışını önemseyen, uyum kültürünü benimsenmektedir. Zaten Kayserimizin en önemli özelliklerin den birisi bu. 16 bin yıllık geçmişinden söz ediliyor Kayseri’nin. Bu anlayış içerisinde bu medeniyetlerin geliştirdiği ve pekiştirdiği, yetiştirdiği bir zenginlikleri yaşıyoruz. Biz bu şehrimizin kıymetini bilmek durumundayız. Şehrimize sahip çıkmak zorundayız. Herkes şehrini sever ama Kayserimiz gerçekten bir başka güzel. 1940 yılından beri planlı bir şekilde gelişen güzel bir şehir. Kayseri’de oda başkanlarımızın şehri bilmesi, tanıması, sahip çıkması güzel bir duygu. Bu ev sahipliği bağlamında da bunu gösteriyorlar zaten. Kayseri deki ticaret ve sanayi ile anılma anlayışı ile turizmin değişik kesimlerini oluşturma yolunda da bizler önemli bir irade gösteriyoruz. Bunları yaparken ilçe belediyelerimiz ile ki merkezdekiler ağırlıklı olarak bu dayanışma içerisinde bu çabamıza destek veriyor ve karşılığını alıyoruz. Devletine yük olmayan ayrıca Devletine destek olan, bayrağımıza, milletimize, devletimize sahip çıkan bir anlayışa sahip olan Kayserili hemşehrilerimiz ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

                Dünya genelinde meslekler dahil birçok alanda çok hızlı bir değişim yaşandığını ve bunu takip etmenin giderek zorlaştığını söyleyen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki; "Ülke olarak bizim bir başka noktada başkalarında olan ama bizde olmayan bir sıkıntı var. Üzerinde yaşadığımız bu güzel Anadolu, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Cennet gibi bir vatana sahibiz. Son dönemlerde bu coğrafya mazlumların sığınma coğrafyası olmuştur. Allah’a şükür bayrağımız dalgalanıyor, istiklalimiz var, istikbalimizin peşindeyiz. Genellikle başka devletlerde olmayan sıkıntılar bizde var. Özellikle son 10 yıla dikkat edersek, bu coğrafyanın avantajları belli. Ama dezavantajlarından birisi yerin altında depremsellik var. Yer üstünde ise fitne bir türlü bitmek bilmiyor. Zor topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklarda ayakta kalmanın tek yolu güçlü kalmak. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın" dedi.
Bu haber 178 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR