Bugun...
İYİ PARTİ MİLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ:
Tarih: 05-02-2020 10:16:00 Güncelleme: 05-02-2020 10:16:00 + -İYİ PARTİ MİLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ:

            “İLMEK’E HAKKIMIZ HARAM OLSUN”

   İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'in Ak Parti'ye geçişini katıldığı bir televizyon programında değerlendirdi. Yaşananları kabul etmediklerini belirten Ataş, "Hakkımız haram olsun" dedi.
   İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, katıldığı bir televizyon programında İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'in Ak Parti'ye geçişini değerlendirdi.  Ataş, Mustafa İlmek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rozet taktığı törende yaptığı "Vatan ve millet sevdalılarının olduğu yapıya katılmaktan memnunum" şeklindeki açıklamasını sert bir dille eleştirdi.
   Ataş, "Şimdi onlar vatan sevdalısı biz vatan haini falan mı oluyoruz. Vatan hainleriyle niye bir arada bulunmuş bunu sormak lazım. Tekrar kendi partisine dönmüş olsa bunu anlarım. Bize bu iftirayı da atabilir onu da anlarım. O zaman Mustafa sen kendinle çatışıyorsun. 12 senedir tanıyorum. 12 yıl boyunca Ak Parti'ye karşı mücadele etti. Seçimlerde de bunların ne yolsuzluğunu bıraktı ne usulsüzlüğünü bıraktı. Yani Ak Parti'ye muhalefet olarak seçim kazandı. Ne değişti ki 2 günde 8 ayda onlar vatanını milletini sever duruma geldi" dedi.
    Ak Parti'nin siyasetini 'Ahlaksız' olarak niteleyen Dursun Ataş, Mustafa İlmek ile partinin hiçbir problem yaşamadığını da vurguladı. Ataş, "Aramızda hiçbir sorun yok, partiyle onun iletişimi arasında bir şey yok. Birden bire gelişmiş bir olay. Mustafa bunu daha öncesinde kafasında kurguladıysa ona diyecek yapacak bir şey yok. O kilit tutmaz zaten" dedi.
   Ataş, İncesu halkının Mustafa İlmek'in arkasında küfür de ettiğini söyledi. Ataş, Mustafa İlmek'e haklarını da haram etti. Ataş, "Bir insan eğer rozetini bile takmadıysa baştan beri rozetini bile takmadığı partilerin oylarını alarak geldiyse oraya haram olsun. O insanların verdiği oylar haram olsun. İyi partinin oyu yokmuş CHP’nin oyu yokmuş oradaki insanların oyu yokmuş Mustafa’nın oyu varmış varsa haram olsun. Bu saatten sonra o kadar diyorum artık" ifadelerini kullandı.
  Mustafa İlmek'i aday gösterdikleri için de İncesu halkından özür diledi. Ataş, "Başında oradan aday olsaymış veya bağımsız seçilip gitseymiş. Şimdi burada kendine oy verenler bir baksın bakalım kendine tamamı kendine mi oy vermiş, o partilerin daha önce orada hiç mi oyu yokmuş madem öyleymiş niye bağımsız çıkmamış. Çıktı gitti İncesu halkından da özür diliyoruz.Biz böyle bir insanı aday ettiğimiz için oy verenlerden özür diliyoruz" şeklinde konuştu.
  
Bu haber 344 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR