Bugun...
112 PERSONELİ HİZMET İÇİ EĞİTİMDE BULUŞTU
Tarih: 12-02-2020 09:48:00 Güncelleme: 12-02-2020 09:48:00 + -112 PERSONELİ HİZMET İÇİ EĞİTİMDE BULUŞTU

   Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin, Sağlık Bakanlığı Eylem Planları doğrultusunda, 112 personeline yönelik düzenlendiği eğitim modülünün ilk oturumu tamamlandı.
   Erciyes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Recep Baydemir’in, ‘İnme’ eğitimi sırasında programı, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Figen Gürbeden’le birlikte ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli; Kayseri için önemli bir eğitime imza atıldığına değinerek, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve ekibine ‘İnme’ konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.
   Oturumun sonunda açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Benli; “Bugünkü eğitim modülümüzde Erciyes Üniversitesinden Recep Baydemir hocam,‘İnme’ ile ilgili 112 personelimize bilgiler verdi. Erciyes Üniversite Tıp Fakültesi Hastanemiz ile görüşmelerimizde‘İnme’ ve ‘Girişimsel Endovasküler’ işlem konularında belli bir noktaya geldik. İnşallah önümüzdeki süreçte de tüm inme (emboli) vakalarına yönelikendovasküler girişimlerde bulunulacak. Bu konudaki katıldıklarından dolayı Erciyes Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’a teşekkür ediyorum” dedi.
   Eğitimde ‘İnme’ hakkında katılımcılara birçok bilgi aktaran Erciyes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Recep Baydemir ise “Sağlık personeli arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla burada bulunduk. Eğitime verdiği destekten dolayı Sağlık Müdürümüz Ali Ramazan Benli ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bizim için güzel bir gün oldu. Personel arkadaşların hepsinin istekli oluşu bizleri heyecanlandırdı” ifadelerini kullandı.
   80 kişilik guruplar halinde, 10/20 Şubat 2020 tarihleri arasında 6 oturumda tamamlanacak eğitimlerde, Erciyes Üniversitesi Nöroloji Uzmanı Öğretim Üyesi Recep Baydemir ‘İnme’, ParamedikAdem Koçak 'Acil Durum ve Afet Triajı', Hemşire Aysun Çınar 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları'  ve Teknisyen Necmi Küçük 'Telsiz Haberleşmesi' konularını katılımcılarla paylaşacak.
   Haber Merkezi

 

 

 
Bu haber 382 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR