Bugun...
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK KAYSERİ'DE
Tarih: 14-02-2020 10:15:00 Güncelleme: 14-02-2020 10:15:00 + -MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK KAYSERİ'DE

            ÇOĞU PROGRAMININ BASINA KAPALI OLMASI TEPKİ ÇEKTİ

   *** Erciyes Anadolu Holding ile imzalanacak olan Tasarım Beceri Atölyesi Yapımı Protokolü imza törenine katılmak üzere Kayseri'ye gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vali Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı ziyaret etti. İlk olarak Vali Günaydın'ı ziyaret eden Bakan Selçuk, Kayseri'nin genel eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve Erciyes Anadolu Holding'in bağış olarak yapacağı 100 tasarım beceri atölyesiyle ilgili protokol imzalamak için Kayseri'ye geldiklerini söyledi. Bakan Selçuk, “Öğrencilerimizin okullarımızda atölyelerle tanışması, atölyelerde belli bir tecrübe edinmesi, meslekle ilgili bazı farkındalıklar yaşaması bizim açımızdan çok önemli” ifadelerini kullandı.
            Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak ve Erciyes Anadolu Holding ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanacak olan Tasarım Beceri Atölyesi Yapımı Protokolü imza törenine katılmak üzere Kayseri'ye geldi.İlk olarak Kayseri Valiliğini ziyaret eden Bakan Selçuk'u, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve protokol üyeleri karşıladı.
            Ardından şeref defterini imzalayan Bakan Selçuk, "Bugün böyle karlı mevsime uygun bir günde Kayseri'yi ziyaret etmekten ekip arkadaşlarımla beraber mutluyuz. Bugün hem Kayseri'nin genel olarak eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesi hem de Erciyes Anadolu Holding'in bağış olarak yapmış bulunduğu 100 tasarım beceri atölyesi protokol törenini hayata geçireceğiz. O anlamda ayrı bir mutluluğumuz var. Öğrencilerimizin okullarda atölyeler ile tanışması, atölyelerde belli bir tecrübe edinmesi ve meslekle ilgili bazı farkındalıklar yaşaması bizim açımızdan çok önemli. Bugün burada yapacağımız faaliyetler ve değerlendirmelerle de Kayseri'nin eğitimle ilgili gelecek projeksiyonlarını da istişare etme fırsatımız olacak" ifadelerini kullandı.
   Vali Şehmus Günaydın ise 2023 vizyonu için çok önemli gördükleri tasarım ve beceri atölyelerinin  Kayseri'ye kazandırılması için tören düzenleyeceklerini ifade etti. Erciyes Anadolu Holding'e teşekkür eden Günaydın, "Çok büyük bir fedakarlıkla okullarımıza 100 atölye kazandıracaklar. Önümüzdeki seneler için de devamını bekliyoruz. Diğer hayırseverlerimizle inşallah çok kısa süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının önem verdiği projeyi ilimizde çok ciddi şeklide uygulamayı düşünüyoruz" dedi.
              Bakan Selçuk, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı ziyaret etti. Basına açık bölümde Başkan Büyükkılıç, Bakan Ziya Selçuk’a kök boyadan dokunmuş kilim ve Kültepe’deki kazılarda çıkarılan tabletlerin replikasını hediye etti.
             Daha sonra görüşme basına kapalı olarak sürdürüldü. Basına kapılı bölümde de Başkan Memduh Büyükkılıç, Bakan Selçuk'a Kayseri ile ilgili de bir sunum yaptı. Kayseri’nin tarihçesi hakkında bilgi veren Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi sporun, turizmin, eğitimin, gastronominin merkezi yapmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
            Kayseri’nin eğitimle ilgili durumunu anlatırken, hayırseverler şehri olduğumuzu vurgulayan ve özellikle eğitim yatırımlarına hayırsever Kayserililer ve belediyelerin büyük destek verdiğini ifade eden Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime sağladığı destekle ilgili açıklamalarda bulundu. Kayseri’nin kütüphaneler şehri olması için yaptıkları yatırımlar, 87 branşta eğitim veren KAYMEK hizmetleri, konservatuvar eğitimi ve Bilim Merkezi’nin eğitime katkısı gibi konularla ilgili açıklamalar yapan Başkan Büyükkılıç, tüm ilçelerin milli eğitim yatırımları ile ilgili beklentilerini de dile getirdi.

            Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kayseri programında ayrıca  hayırseverler ve bürokratlarla bir araya geldi ve milli eğitim politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak istedikleri tasarım ve beceri atölyelerinden de bahsederek, bu atölyelerle temel hedeflerinin teori ve pratiği birleştirerek öğrencinin bütünsel gelişimini sağlamak olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Erciyes Anadolu Holding ile de 100 tasarım ve beceri atölyesinin yapımı için protokol imzaladı. Protokol sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da 100 atölye ile bu önemli amaca hizmet edeceklerini dile getirerek, “Eğitim söz konusu olunca akan sular durur. Bu anlamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de 100 tasarım ve beceri atölyesi yaptırarak eğitimin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın hizmetine sunacağız” dedi. Kayseri Valiliği’nin de 100 atölye sözü ile Kayseri’de yapılacak olan tasarım ve beceri atölyelerinin sayısı 300’e çıktı.Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 

 
Bu haber 615 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR