Bugun...
JAPONYA’DAN GELDİ, SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Tarih: 27-06-2019 10:35:00 Güncelleme: 27-06-2019 10:35:00 + -JAPONYA’DAN GELDİ, SAĞLIĞINA KAVUŞTU

   Japonya’daki bir restoranda 7 yıldır çalışan 44 yaşındaki Taner Topçu, bacaklarında ağrıya neden olan varislerden, Memorial Hastanesi’nde yapılan ameliyatla kurtularak sağlığına kavuştu.  
   Bacak bölgesindeki varislerin etkisiyle ağrıları dayanılmaz hale gelen 2 çocuk babası Taner Topçu, geçen yıl Japonya’daki bir sağlık kuruluşuna başvurdu. Burada yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Topçu’ya varis çorabı kullanması gerektiği söylendi. 6 ay süreyle varis çorabını kullanan Topçu’nun ağrıları her geçen gün daha da artarak devam etti. Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bu durum nedeniyle Türkiye’ye gelerek tedavi olmaya karar veren Topçu, yaptığı araştırmada Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Faruk Cingöz’ün adına ulaştı. Burada yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Prof. Dr. Faruk Cingöz ve ekibinin gerçekleştirdiği 45 dakikalık başarılı operasyon sonrası varisleri alınan Topçu, ertesi gün sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.
   Topçu yaşadığı süreç hakkında şöyle konuştu: “Bazen 12 saat hiç oturmadan çalışmak zorunda kalıyorum. Sağ bacağımdaki varisler nedeniyle ağrılarım artınca tedavi olmaya karar verdim. Bunun için de ülkeme gelmeyi tercih ettim. Ameliyatım başarıyla yapıldı ve varislerimden kurtulduğum için çok mutluyum.”
     Prof. Dr. Faruk Cingöz, özellikle bacaklarda genişleyen varislerin ciddi estetik bozukluğun yanı sıra kramplara, ağrılara, enfeksiyona, pıhtı tutmaya ve ağırlık hissine neden olduğunu söyledi. Varis tedavisinin erken evrede yapılması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Cingöz, “Başarılı mikro varis cerrahisiyle konforlu bir şekilde sağlığına kavuştu” dedi.
   Haber Merkezi
Bu haber 1845 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR