Bugun...

CHP’Lİ ARIK’TAN CHP’Yİ SUÇLAYAN AKP’Lİ ÖZHASEKİ’YE YANIT:
Tarih: 10-09-2019 10:07:00 + - CHP’Lİ ARIK’TAN CHP’Yİ SUÇLAYAN AKP’Lİ ÖZHASEKİ’YE YANIT:

             “YALAN KONUSUNDA AKP’NİN ELİNE KİMSE SU DÖKEMEZ!”

    CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Yalan CHP’nin siyaseti oldu. Bunların genel siyaset ekseni yalan. En iyi yaptıkları iş, algı operasyonu” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. Kimsenin yalan konusunda AKP’nin eline su dökemeyeceğini belirten Arık, “Bir insan alın teri ile kazandığı mal varlığı konusunda neden yalan söyler? Ama Kayserililer başta olmak üzere tüm Türkiye biliyor ki, Özhaseki mal beyanı konusunda yalan söyledi. Değeri milyonlarca lira olan villasını bağevi diye kayda düşüp, ederi olarak da 500 bin lira açıkladı” diye konuştu.
   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir etkinlikte CHP’yi hedef alan Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Araba Kiralama Partisi olduğunun Yenikapı’da gözler önüne serildiğini belirten Arık, AKP’lilerin kurdukları israf düzeninin ortaya çıkmasının ardından gündem değiştirmek için birbirleriyle yarıştıklarını söyledi.
   AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Özhaseki’nin açıklamalarının da baştan sona yalan ve yanlışlardan ibaret olduğunu belirten Arık, “Sayın Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduktan sonra yoğun ısrarlar üzerine mal beyanını açıklamamıştı. O mal beyanında da ortaya çıktı ki, AKP’lilerin işi gücü yalan dolan… Bir insan alın teri ile kazandığı mal varlığı konusunda neden yalan söyler? Değeri milyonlarca lira olan villasını bağevi diye kayda düşüp, ederi olarak da 500 bin lira açıkladı. Madem o bağevinin ederi 500 bin lira ben iki katını vermeye hazırım. Her şeye konuşan Özhaseki, bu konuda tek bir açıklama dahi yapmadı, yapamadı. Çünkü mal beyanı yalan. Onca zorlamanın ardından açıkladığı mal beyanı bile gerçeği yansıtmayanlar çıkmış CHP’yi yalancılıkla suçluyor. Hiç kimse yalan konusunda AKP’nin eline su bile dökemez. AKP korkunç bir kibir zehirlenmesi içinde halkın gerçeklerinden koptu. Özhaseki kişi başına düşen milli gelirin artığını söylüyor. Tabii sağında solunda yandaşlar olunca Özhaseki herkesin bir eli yağda bir eli balda sanıyor.  Kayseri’de çöpten ekmek toplayan kadını görmüyor, askerlerimiz şehit olurken kurulduğu dumanlı sofralardan kafasını kaldırıp, 2000 liralık borcu için Kayseri’nin göbeğinde kendini yakanı görmüyor, göremiyor” dedi.
   Özhaseki’nin Şehir Hastaneleri ilgili sözlerini de eleştiren Arık, “Devleti kendi arsasını kiracı durumuna düşürüp, hasta garantili hastane ile yandaşlarının servetlerine servet kattılar. Madem Özhaseki şehir hastanelerini bu kadar çok beğeniyor, tedavisini gelsin içinde yılanların cirit attığı şehir hastanesinde yaptırsın. Kapısına zincir vurulan yüksek güvenlikli psikiyatri servisini bir ziyaret etsin.”
   AKP’nin her seçim dönemi Kayseri’ye hızlı tren getireceğini söylediğini belirten Arık, “AKP yıllardır Kayserilileri hızlı tren yalanıyla oyalıyor. Geldiydi, gelecekti, proje aşamasındaydı, yatırım programına alındıydı derken yıllar geçti. Özhaseki son belediye başkanı adayı olduğunda da altyapının bittiğini prestij projeler için yeniden aday olduğunu söylemişti. Kayserililerin oyunu alıp, sonra bırakıp kaçtı. Hani nerede Şehri Derya, hani nerede o prestij projeler?” diye konuştu
Bu haber 211 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR