Bugun...

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER:
Tarih: 07-02-2020 10:12:00 + -AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER:

            “KAYSERİ HIZLI TREN İHALESİ BU YIL OLMAZ”

   Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri-Yerköy hızlı tren bağlantı hattı ile ilgili projenin hazır olduğunu ve ihale aşamasına geldiğini, ancak ihalenin 2020 yılında yapılamayacağını söyledi.
   AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer,  hızlı tren, otoban ve havaalanının genişletilmesi konularıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kayseri hızlı tren projesinin hazır olduğunu ama ihalesinin bu yıl yapılamayacağını, otoban ile ilgili çalışmalar olduğunu ama bir gelişme olmadığını belirten İsmail Tamer, havaalanı genişletme projesinin onaylandığını ve ihaleye bu yıl içinde çıkılacağını söyledi.
   İsmail Tamer, Hızlı tren Sivas hattı bitmek üzere, az kaldı hattın çalışmaları. Orası da tam olarak bitmiş değil ve geç bir zaman oluştu. Yerköy’den Kayseri’ye 142 Km’lik bağlantı hattının projeleri çizildi, hazır. İhaleye çıkacak. İhaleye çıkışın bir zamanı var. Projenin ihaleye çıkışı bu yıldan önce olmaz. Kayseri Havaalanı projesi var. Bu projeyi ben daha önce görselleriyle birlikte anlattım. Harika bir havaalanı olacak. Dış hatlar ve şu andaki mevcut yerler onlarda bir projeyle kaldırılıyor ama yine tadilat projesiyle havaalanına benzetilecek şekliyle bir proje çizildi, projeler netleşti. İkinci çeyrek dediğimiz Mart, nisan veya Haziran aylarından birinde havaalanının ihalesi yapılmış oluyor. Kısa zamanda bitecek ve 5 tane körükle girilecek. Geniş, 8 tane pasaport kontrolü, ayrı ayrı VİP salonları, otoparklar vs. 10 tane büyük otobüs otoparkları, büyük Jumbo jetlerin otoparkları ihalesi yapılacak.

 
Bu haber 586 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR