Bugun...
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ
Tarih: 18-02-2020 10:03:00 + -AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ

           'ERGENEKON VE FETÖ'CÜLER BİRLİKTE DARBE YAPABİLİR'

   AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş,  son günlerde fazla dillendirilen darbe söylentilerine karşın; “Açıkçası Balyozcular, Ergenekoncular ve FETÖ’cüler işbirliği yapabilirler” dedi.
    AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, katıldığı bir televizyon programında FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları ve yeni darbe söylentileriyle ilgili soruları cevapladı. Elitaş, ABD’li düşünce kuruluşu Rand Corparation’ın Türkiye’yle ilgili raporunda yazan “Orta kademe subaylar rahatsız, darbe yapabilirler” ifadesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bütün darbelerin siyasi iradeyi itibarsızlaştırma girişiminde bulunduğu belirten Elitaş, “yeni darbe” söylentilerinin de bu kapsamda olduğunu söyledi.
   “Bunu kim yapacak diye soracak olursanız” dilen Elitaş: “Açıkçası Balyozcular, Ergenekoncular ve FETÖ’cüler işbirliği yapabilirler” dedi. Elitaş, FETÖ’nün Ergenekon yargılamalarında bazı mağduriyetler oluşturarak davaları sulandırdığını söyledi. Elitaş, AK Parti’ye kapatma davası açılmasının Ergenekon’un işi olduğunu belirtti. 
   Milletvekili Mustafa Elitaş, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un, 2009’da Meclis’te yasalaşan ve kendisinin de imzacılarından olduğu askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemeyle ilgili suçlamalarına da  cevap vererek; “FETÖ’nün siyasi ayağı” suçlamasının büyük bir hakaret olduğunu ifade etti.
Bu haber 288 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR