Bugun...
ARIK SAĞLIKÇILARIN VE TOMARZA ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
Tarih: 09-06-2020 08:23:00 + -ARIK SAĞLIKÇILARIN VE TOMARZA ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının mesai ücretlerinin ödenmediğini belirterek çalışmanın yapılması gerektiğini söyledi. Arık ayrıca zirai don nedeniyle Tomarza çiftçisinin mağdur olduğunu belirterek, Tomarza’nın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini vurguladı.
    CHP Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının şikayetlerini TBMM’de dile getirdi. Sağlık çalışanlarının ek ödeme ve mesai ücretleri konusunda mağdur edildiğini belirten Arık: “Nasıl ki bir savaşta asker gidip savaşıyorsa koronayla savaşmakta bizim işimizdir bilinciyle çalıştı sağlık emekçileri. Vatandaşımızın hayatını kurtarmak için, iyileştirmek için kendileri enfekte oldular, kendileri hastalandılar, kendileri hayatlarını kaybettiler. İktidar, sağlık çalışanlarına:  ‘Bu zor süreçte sizin hakkınız ödenmez’ dedi. Gerçekten de dediğini yaptı, sağlık çalışanlarının hakkını ödemedi. Bu zor süreçte sağlık emekçilerine sorgusuz sualsiz nöbetler yazıldı. Şimdi de bu iktidar sağlık emekçilerinin nöbet paralarını ödemiyor.”
   Çetin Arık, zirai don nedeniyle mağdur olan Tomarza çiftçisinin taleplerini TBMM’de gündeme getirdi. Mecliste konuşan Arık, “Kabak çekirdeğinin yüzde 30'u Tomarza ilçemizde üretiliyor. Bu yıl Tomarza ilçemizde 140 bin dekar alana kabak çekirdeği ekildi. Kabak çekirdeği birçok yönüyle desteklenmesi gereken bir ürün iken her ne hikmetse kendi çiftçimizi desteklemek yerine Çin'den kabak çekirdeği ihraç ediyoruz. Zaten zor durumda olan çiftçilerimizin mağduriyetini gidermek için afet bölgesi ilan edin, çiftçilerimizin borçlarının silinmesi ya da ötelenmesi konusunda gerekli çalışmaları yapın” diye konuştu.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 1557 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR