Bugun...
ARIK VE ÖZER VETERİNER HEKİMLER VE GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ
Tarih: 01-06-2020 13:11:00 + -ARIK VE ÖZER VETERİNER HEKİMLER VE GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ

    CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP İl Başkanı Ümit Özer, Veteriner Hekimler Odası ve Gıda Mühendisleri Odası’nı ziyaret ederek pandemi süreciyle ilgili bilgi aldılar.
   CHP İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Milletvekili Çetin Arık, Veteriner Hekimler Odası’nı ziyaret etti. Kendisi de veteriner hekim olan CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut ve CHP il Yöneticisi Meral Kahraman’ın da katıldığı ziyarette Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanı Akgün Ergün, kurban bayramında pandemiyle ilgili nasıl tedbirlerin alınacağının kamuoyuna bir an önce açıklanması gerektiğini belirtti. CHP İl Başkanı Ümit Özer de pandemi sürecinde toplumun tüm kesimleriyle diyalog halinde olduklarını ve sorunun çözümü için gayret gösterdiklerini belirtti. CHP Milletvekili Çetin Arık da pandemi süreciyle birlikte sağlıkta şiddet yasasının yeniden gündeme geldiğini ve apar topar meclisten geçirildiğini belirterek, “Pandemi süreciyle birlikte apar topar meclisin gündemine geldi ama komisyondan görüşülmedi, mecliste üzerinde çok fazla konuşulmadı. Bu nedenle bazı eksiklikler var” diye konuştu.
    Milletvekili Çetin Arık ve İl Başkanı Ümit Özer daha sonra  Gıda Mühendisleri Odası’nı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.
    Çetin Arık ve Ümit Özer, Oda Başkanı Ergül Türkarslan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. CHP İl Başkanı Ümit Özer de Türkiye’nin bir zamanlar kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olduğunu hatırlatarak, yeniden Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke olması için üretim politikalarının desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.
   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da TBMM’de gıda güvenliği konusunu sık sık gündeme getirmeye çalıştığını hatırlatarak GDO’lu ürünlerin halk sağlığı açısından ciddi sorunlar oluşturduğunu belirtti
   Haber Merkezi
Bu haber 1310 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR