Bugun...
BAKAN AKAR, 12. HAVA ULAŞTIRMA ÜS KOMUTANLIĞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Tarih: 01-06-2020 13:32:00 + -	BAKAN AKAR, 12. HAVA ULAŞTIRMA ÜS KOMUTANLIĞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

   Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığı ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu.
   222. Filo Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar, burada personelle bayramlaştı. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin uygulandığı ziyarette konuşan Bakan Akar, silahlı kuvvetlerin bir taraftan terörle diğer taraftan Koronavirüs ile bir bütün halindeki mücadelesinin devam ettiğini belirtti.
  Terörle mücadelenin artan bir tempo ve şiddette sürdüğünü vurgulayan Bakan Akar, “1 Ocak’tan itibaren Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda 1458 terörist etkisiz hale getirildi. Mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bu mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla sürdürecek” ifadelerini kullandı.
   Türk Silahlı Kuvvetleri’nin asil milletinin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar her türlü mücadeleyi yaptığını, bundan sonra da aynı şekilde yapmaya devam edeceğini dile getiren Bakan Akar şöyle konuştu: "Şu anda 5 operasyon bölgesinde büyük bir azim ve kararlılıkla yaparken bu faaliyetlerimizi tamamen hukuk çerçevesinde icra ettiğimizi ve yapılan tüm bu faaliyetlerin şeffaf, her türlü denetime açık olduğunu herkesin bilmesi lazım. TSK bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur.”
   5 Mart’ta Rusya ile varılan mutabakatın ardından İdlib’de sağlanan ateşkes ve istikrarın kalıcı olmasına yönelik gayretlerinin devam ettiğini ifade eden Bakan Akar, “İdlib’de siyasi bir çözüm bulunması için bizler elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Orada bir takım küçük ihlaller olsa da genel anlamda ateşkese uyuluyor. Sağlanan ateşkes sonucunda bölgeye yaklaşık 300 bin Suriyeli kardeşimiz de güvenli ve gönüllü şekilde evlerine dönebildi” dedi.
  
Bu haber 2910 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR