Bugun...
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AİLESİ ADINA ORTAOKUL YAPTIRIYOR
Tarih: 17-06-2020 10:11:00 + -BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AİLESİ ADINA ORTAOKUL YAPTIRIYOR

            BÜYÜKKILIÇ BAKAN SELÇUK İLE PROTOKOL İMZALADI

   Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile beraber hayırseverlerin desteğiyle yaptırılacak 11 okul, 220 derslik ve 114 kişilik pansiyon için Hunat Hatun Medresesi’nde düzenlenen protokol imza törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Büyükkılıç Ailesi” adına rahmetli anne ve babaları anısına Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaptıracağı 24 derslikli ortaokulun protokolüne de imza koydu.
   Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk törende yaptığı konuşmasında, “Eğitim kurumlarına isim yazdırmak herkese nasip olmaz. Bizler Kayseri ile gurur duyuyoruz. Burada Kayseri gibi marka bir şehirde marka gibi isimlerle beraberiz. Kayseri’nin hayırseverliği dillere destan. Sizler hayırseverler olarak Kayseri’nin imkânlarını her türlü fırsatta öne çıkarıp okullar yapıp, birçok hayır tesisini hayata geçiriyorsunuz. Bizde Milli Eğitim Bakanlığı olarak okul ve öğretmen ihtiyacını, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak noktasında elimizden geleni yapacağımız konusunda burada sözünü veriyoruz” dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri’nin hayırseverlerle anılması, bu yönüyle takdir toplamasının gurur verici olduğunu ifade ederek; “Kayseri’mizde gerek kamu binaları, gerek dini tesisler, gerek sağlık alanındaki yapılar, üniversitedeki binalarının yüzde 90’ı hayırseverlerimiz tarafından yapılmıştır. Her zaman helalinden kazanan ve helalinden harcayan Kayseri’mizin güzel insanlarına biz minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz” dedi.
   Başkan Büyükkılıç daha sonra, “Büyükkılıç Ailesi” adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Kazım Karabekir Mahallesi’nde 24 derslikli ortaokulun yapımına ilişkin  protokole birlikte imza koydu. Büyükkılıç, “İstanbul’da emekli noter, değerli büyüğüm Abim, kıymetli ailesi ve bizlerin de desteğiyle birlikte yapılacak olan okulun onurunu yaşıyoruz. Kendisine ben teşekkür ediyor, dua ediyorum. Rahmetli annemizin ve babamızın anısına inşallah bu okul yapılacak” diye konuştu.
      Haber Merkezi
Bu haber 2375 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR