Bugun...

BAŞKAN YALÇIN, OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 28-01-2020 10:40:00 + -BAŞKAN YALÇIN, OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

   Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas’taki okullarda görev yapan müdürlerle bir araya geldi. Toplantıda Talas Belediyesi tarafından okullara yönelik olarak gerçekleştirilen hizmetler ve projeler konuşuldu.
   Talaslı eğitimcilerle bir araya gelen Başkan Yalçın, eğitime verdiği değeri ve gerçekleşen projeleri anlattı. Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz’ün de katıldığı toplantıda Başkan Yalçın, öğretmenliğin sanatkârlık olduğunu ifade ederek, “Sizler, hammaddesi en değerli olan sanatkârsınız. Sizin işinizin hammaddesi insandır, sizler insan yetiştiriyorsunuz” dedi.
   Talas’ta eğitim yönünden birçok projeye imza atan Başkan Mustafa Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sunduğu projeleri de anlattı.
   Başkan Yalçın konuşmasında Milli Eğitim Bakanı ile görüşmesinde Talas’ın Kepez Mahallesine yeni bir okul binası için söz aldıklarını söyledi.
   Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 50’den fazla proje gerçekleştirdiklerinin altını çizen Mustafa Yalçın, “Her zaman eğitimle iç içeyiz” ifadelerini kullandı.
   Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Talas Belediye Başkanı, her öğrencinin en az bir spor dalında faaliyet göstermesi gerektiğini ifade etti.
   Kütüphane hakkında bilgiler veren Yalçın, kütüphane içerisinde sinemadan okuma salonuna birçok kültürel bölümün bulunacağını, bunun yanında süreli yayınların yer alacağı bir bölümün olacağını da sözlerine ekledi.
   Toplantıda konuşan Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, Nisan ayında göreve başlayan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a göreve geldiği andan itibaren okulların bakım ve onarımını gerçekleştirdiğini söyleyerek teşekkür etti. Yaklaşık 10 yıldır boyası yenilenmemiş okulların bulunduğunu belirten Gürbüz, Başkan Yalçın’ın bu eksiklikleri giderdiğini ifade etti. Talas Belediyesi olarak eğitim-öğretim alanında yaptığı projelerden bazılarına değinen Gürbüz şunları söyledi: “Talas’taki okullarımızda ne eksiği varsa bunları giderdi. Okullarımızın lavabo temizliği ve hijyeni sağlandı. Okulumda şenlik var projesiyle çocuklarımız için güzel, kültürel ve ahlaki etkinlikler yapıldı. Başkan Bey, öğretmenler gününde de bizleri unutmadı. Hediyeler hazırlatarak günümüzü kutladı. Kırsal mahallelerimizde eğitim göre öğrencilerimizi Naim Süleymanoğlu filmiyle buluşturdu. Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize Fatih Akbaba’nın anlatımıyla program yapıldı. Fatma Kemal Timuçin okulumuzun ek binalarına hızlı bir şekilde lavabo yaptırdı. Bunlar sayabildiklerimizin bir kısmıdır. Bu anlamda Başkan Yalçın’a teşekkür ediyoruz.”
   Toplantı sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, özel eğitim öğrencileri tarafından yapılan tabloyu Başkan Yalçın’a hediye etti.
   Haber Merkezi
Bu haber 218 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR