Bugun...
BÜYÜKKILIÇ YEREL YÖNETİMLER ZİRVESİ’NDE
Tarih: 17-06-2020 09:48:00 + -BÜYÜKKILIÇ YEREL YÖNETİMLER ZİRVESİ’NDE

    Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, Yerel Yönetimler Zirvesi'nde kent bilimleri alanında uzman Prof. Dr. Ruşen Keleş’in moderatörlüğünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile “Güzel bir Türkiye” projesi kapsamında "Kent ve Kentsel Sürdürülebilirlik" konusunu anlattı.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Zirvesi’nde, Prof. Dr. Ruşen Keleş’in moderatörlüğünde İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.  Toplam 4 oturumun bulunduğu zirvenin ilk kısmında Kentsel Sürdürülebilirlik konularında yerel yönetimlerin neler yaptığına dair konular ele alındı.
   Tecrübelerini aktaran Başkan Büyükkılıç, corona sürecinin herkesi çok etkilediğini ve sorumluluk anlamında yerel yönetimlerin bir kez daha öne çıktığının hep beraber görüldüğünü söyledi. Başkan Büyükkılıç, “Dayanışmanın, paydaşlarla birlikte süreci kontrol etmenin ve hızlı kararlar alıp uygulamanın insanların sağlığı ve gelişimi açısından ne kadar önemli olduğu her yönüyle ortaya çıktı” dedi.
   Sürdürebilirliğin çevreyi koruma ve geleceğe taşıma olarak da değerlendirilebildiğini ancak alt yapısı olmayan bir şehrin tarihi koruma yönünde irade gösteremeyeceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Biz sadece tarihi dokuyu, insanların gereksinimlerini paylaşmayla şehrin sürdürülebilirliğini sağlayamayız. Can dostlarımız, hayvanlarımızı ve çevreyi de önemseyen bakış açısında olmalıyız. Hiçbir şey fazlalık olarak yaratılmamıştır. Her şeyin doğası içinde dengesi vardır. Bu dengeyi bozmamalıyız” ifadelerini kullandı.
   Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuduğu için İzmir’in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Bir doktor olarak, şu anda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Batının güzelliğiyle orta Anadolu’yu birleştiriyoruz.  Erciyes’in zirvesinde de buluşturuyoruz. Bütün güzellikleri korumak, bu şehirlere sahip çıkmak bizim olmazsa olmazımız” dedi.
Bu haber 646 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR