Bugun...
BÜYÜKŞEHİR, 3 KÜTÜPHANE 1 OKUMA SALONU AÇTI
Tarih: 09-06-2020 08:22:00 + -	BÜYÜKŞEHİR, 3 KÜTÜPHANE 1 OKUMA SALONU AÇTI

   Büyükşehir Belediyesi, Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu törenle hizmete açtı.
   Büyükşehir Belediyesi, Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Beyaz Şehir Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşen törenle birlikte diğer üç kütüphanenin açılışları da eş zamanlı olarak video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Tören Mehter Takımı gösterileriyle başladı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen törene çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak belirli bir süreçten sonra böyle bir açılışa vesile olmanın ve bir araya gelmenin kendisini çok sevindirdiğini ancak; hem sosyal mesafeye uyarak,  hem de maskeleri takarak, dikkatli ve özenli davranılması gerektiğini vurguladı.  Kayseri’nin stratejik bir konumda ve geçiş bölgesinde olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, koronavirüs sürecinde çok daha özenli davranılması gerektiğini, bu durumun da yöneticilerin uyarmasıyla değil herkesin sorumluluk üstlenerek gerçekleşeceğini kaydetti.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kuralları ile Sayın Valimizin başkanlığında, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, emniyet müdürlüğümüz, jandarma komutanlığımız ve filyasyonda yüz akımız olan Sağlık İl Müdürlüğümüzün kıymetli ekibiyle çalışmalar yapıyoruz. Çok şükür şimdiye kadar huzur evimizde bir tane vakamız karşımıza çıkmadı. Halk otobüslerimizle ilgili bir çalışma yaptık. Zaman zaman eleştiri bile alsak, doğru olanı yaptığımıza inandık. Sonuçta haklı olduğumuzda ortaya çıktı. İşte bütün bunlara rağmen, bazen ihmal etme, bazen önemsememe olduğu için vaka sayısındaki rakamlar içimize sinmiyor. Doğrudur Türkiye ortalamasının altındayız. Ama bu yetmez. Alınan her karar sizleri korumak için alınıyor” dedi.
     Konuşmaların ardından video konferans yöntemiyle Merkez Kütüphanesi Ek Okuma Salonu’nda Genel Sekreter Hüseyin Beyhan’a, Ziya Gökalp Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk’e, Argıncık Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy’a bağlanılarak Vali Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla açılışlar gerçekleştirildi. Ardından protokolün katılımıyla İl Müftüsü Şahin Güven’in duasıyla Beyazşehir Halk Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı.
   Haber Merkezi
Bu haber 2350 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR