Bugun...
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK;
Tarih: 20-04-2018 10:46:00 Güncelleme: 20-04-2018 11:20:00 + -BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK;

“VERİMSİZ KULLANILAN ENERJİ İLE HER YIL 7-8 MİLYAR DOLAR PARA BOŞA GİDİYOR”

   Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) tarafından düzenlenen Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri Kayseri’de yapıldı. Seminerin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, verimsiz kullanılan enerji nedeniyle her yıl 7-8 milyar dolar paramızın boşa gittiğini vurguladı. 
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Radisson Blu Hotel’de yapılan Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri’nin açılışında yalıtımın öneminden bahsetti. Kayseri’de karasal iklimin hâkim olduğunu hatırlatan ve gece ile gündüz arasındaki ısı farkının 30 dereceye kadar çıktığını ifade eden Başkan Çelik, bu nedenle yalıtımın çok önemli olduğunu söyledi. Enerjinin pahalı ve değerli bir ürün olduğunu dile getiren Başkan Çelik, “Ortadoğu’daki savaşların ana sebebi enerji ve su. Ülke olarak tükettiğimiz enerjinin yüzde 75’ini dışarıdan alıyoruz. Bu enerjinin de yüzde 40’ını ısıtma ve soğutma amaçlı kullanıyoruz; ama verimli kullanamıyoruz. Sadece binalarda verimsiz kullandığımız enerjiden dolayı her yıl 7-8 milyar dolarlık bir paramız boşa gidiyor” dedi.
   Öte yandan İZODER Genel Başkanı Levent Pelesen ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Levent Pelesen, Başkan Çelik’e İZODER’in çalışmaları hakkında bilgi verdi ve düzenlemiş oldukları seminere davet etti.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 346 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR