Bugun...

CHP 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ PASTA KESEREK KUTLADI
Tarih: 10-09-2019 10:15:00 + -CHP 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ PASTA KESEREK KUTLADI

             İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER:"CHP TÜRKİYE'NİN AYDINLIK YÜZÜDÜR"

   CHP Kayseri İl örgütleri Partilerinin 96.kuruluş yıldönümünü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutladı. İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunan partililer, daha sonra parti il binasına geçerek İzmir Marşı eşliğinde 96. yıl pastası kesti. Kutlama programında partililerine kokteyl veren İl Başkanı Ümit Özer, "Ne mutlu bize ki; tam 96 yıldır Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilk günkü inanç ve kararlılıkla yürüyoruz ve biliyoruz ki, dünya var oldukça CHP var olacaktır. Çünkü CHP'nin kuruluş dilekçesinde mürekkep yok, kan vardır. CHP'nin kuruluş dilekçesi bir ofiste değil, savaş meydanlarında yazılmıştır. CHP bu milletin adıdır. CHP Türkiye’nin aydınlık yüzüdür” dedi.
   Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri il ve ilçe örgütleri partilerinin 96.kuruluş yıldönümünü 96.yıl pastası keserek kutladı. İlk olarak Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtı önünde bir araya gelen partililer burada anıta çelenk sunup saygı duruşunda bulundu. Daha sonra bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP'nin 96 yıldır dimdik ayakta olduğunu söyledi.
   Özer şunları kaydetti; " Ne mutlu bize ki; tam 96 yıldır Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilk günkü inanç ve kararlılıkla yürüyoruz. Ve biliyoruz ki, dünya var oldukça Cumhuriyet Halk Partisi var olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş dilekçesi bir ofiste değil, savaş meydanlarında yazılmıştır. İşte bunun içindir ki, Aydınlık Türkiye’yi hedef alan karanlık çehreler her zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef almıştır. Günü geldi emperyalizmin uşakları Karaoğlan’a kurşun yağdırdı. Korkmadık. Günü geldi Artvin’de eli kanlı teröristler pusu kurdu Türkiye’nin umudu Kılıçdaroğlu’na. Yılmadık, Günü geldi siyasetin güdümündeki yargı ile yürekli cananlarımız hizaya çekilmek istendi. Pes etmedik, Dün bedeller ödedik. Evet, dün bedeller ödedik.  Bugün de bedeller ödüyoruz. Ama korkmuyoruz. Çünkü bizim yolumuz, ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen ve “Ya istiklal ya ölüm” diyerek bu Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Burada bir kez daha söz veriyoruz. “Benim iki büyük eserim var: Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi”dir diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sözümüz var. Büyük ATAM, eserlerin bize emanet. Emanetlerini sonsuza kadar yaşatacağız. Bu duyu ve düşüncelerle sizleri selamlıyor; Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş genel başkanlarımızı ve partililerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Ve hayatta olan basta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm genel başkanlarımıza ve parti emekçilerimize sağlıklı hayırlı omur diliyorum."
   Konuşmaların ardından 96.yıl pastası kesildi. İl Başkanı Ümit Özer, 96.yıl pastasını CHP'nin eski il ve ilçe başkanları ile birlikte kesti.
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 263 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR