Bugun...

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY’DAN AKP’Lİ ELİTAŞ’A CEVAP;
Tarih: 05-02-2020 10:17:00 + -CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKAY’DAN AKP’Lİ ELİTAŞ’A CEVAP;

            “ELİTAŞ'IN SÖYLEDİĞİ BAŞTAN SONA YALAN”

    İlker Başbuğ'un işaret ettiği kanun teklifine Ak Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın da verdiği destek Meclis tutanaklarına yansımıştı. Elitaş, "4 parti birlikte mutabakat sağlayarak yaptık. Hepimiz FETÖ'cü müyüz?" demişti. Bunun üzerine  CHP Meclis Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, AKP’li Elitaş’a yanıt verdi.Okay; “Elitaş'ın söylediği baştan sona yalan” dedi.
   Odatv’nin Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nın yazısından esinlenerek yaptığı haberde, Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ'un FETÖ'nün siyaset ayağı tartışmalarına ilişkin, "26 Haziran 2009'da askeri şahısların, askeri mahalde işlediği suçlarda dahil özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının önünü açan yasa teklifi getiriliyor. Bunu kim hazırladı? Tamamen FETÖ ile ilgili, bu araştırılsın" sözleri siyasettin en önemli gündem maddelerinden birisi oldu.
   Başbuğ'un işaret ettiği kanun teklifine Ahmet Aydın, Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş, Mehmet Ceylan, Yahya Doğan, A. Müfit Yetkin imza verdiği, Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ile dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de verdiği destek Meclis tutanaklarına yansımıştı.
 AKP Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da tartışmaya girmiş ve "4 parti birlikte mutabakat sağlayarak yaptık. Hepimiz FETÖ'cü müyüz?" diye sormuştu.
   CHP Meclis Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, AKP’li Elitaş’a yanıt verdi.
    CHP Meclis Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay: ‘Sayın Elitaş'ın size verdiği demeci ve MHP'lilerin verdiği yanıtları da okudum. Sayın Mustafa Elitaş'ın söyledikleri A'dan Z'ye yalan. Birincisi, genel başkanımız Sayın Deniz Baykal'ın kesinlikle böyle bir talimatı da tavrı da yok. İkincisi, 4 partinin grup başkanvekillerinin bu konuda toplanıp mutabakat sağlaması da yok. Üçüncüsü, genel kurulda bu madde değişikliği için CHP grubu olumlu oy verdiği de doğru değil. Dördüncüsü oy verdiğimiz bir yasa değişikliği için neden Anayasa Mahkemesi'ne iptal davası açalım? Beşincisi CHP'nin anayasa ve adalet komisyonlarının üyeleri de o gece meclisteydi. Sayın, Elitaş bu senaryoyu nasıl kurguladı, nasıl yoktan var etti bilmiyorum. Ülkeyi yangın yerine döndürmüşler, devleti FETÖ'cülerin ele geçirmesine olanak sağlamışlar ve şimdi de bizi bu FETÖ batağına bulaştırmaya çalışıyorlar akılları sıra…’

 

 
Bu haber 343 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR