Bugun...

“ÇİFTÇİYE GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMİYLE UCUZ ENERJİ SAĞLAYACAĞIZ!”
Tarih: 04-02-2020 10:27:00 + -“ÇİFTÇİYE GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMİYLE UCUZ ENERJİ SAĞLAYACAĞIZ!”

   GENEL KURUL DA TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ!
   ***Haftasonu İncesu Sulama Kooperatifi olağan genel kurulu vardı. Tek listenin aday olduğu genel kurulda konuşan Başkan Yaşar Karaçavuş, “Çiftçimize su temin ettiğimiz 11 kuyumuz var. Elektrik enerjisi kullandığımız için maliyet çok yüksek oluyor. İnşallah güneş enerjisi sistemi kuracağız ve çiftçimize ucuza enerji temin edeceğiz ve böylelikle maliyette düşecek ve yeni hizmet binası yapacağız” dedi.
   İncesu Ziraat Odası, Sulama Kooperatifi ve Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Yaşar Karaçavuş, İncesu ilçesinde faaliyet gösteren çiftçilere devrim niteliğinde bir kolaylık getireceklerini açıkladı.
   Hafta sonu İncesu Sulama Kooperatifi olağan genel kurulu vardı. İncesu Belediyesi konferans salonunda yapılan genel kurula 250 kişi katıldı. Divan başkanlığını Mustafa Büyüköz’ün yaptığı ve tek listenin yarıştığı genel kurulda konuşan Başkan Yaşar Karaçavuş, “Çiftçimize su temin ettiğimiz 11 kuyumuz var. Malum elektrik enerjisi kullandığımız için maliyet çok yüksek oluyor. Bu nedenle çiftçimizin elektrik borcu da sürekli katlanarak büyüyor. İnşallah güneş enerjisi sistemi kuracağız ve çiftçimize ucuza enerji temin edeceğiz ve böylelikle maliyette düşecek. Bu durum öncelikle çiftçimizin yararına olacağı gibi tüketicinin de yararına olacak. Daha ucuz bir maliyetle elde edilen ürünün fiyatı da doğal olarak düşük olacak. Güneş enerjisi sistemini uygulamak için gerekli fizibilite çalışmalarımızı başlattık. İnşallah en kısa zaman da tamamlayacağız ve sonra gelinen süreci çiftçilerimizle de paylaşacağız. Ayrıca yeni hizmet binası yapacağız” dedi.
   Yapılan genel kurul da Yaşar Karaçavuş, tekrar İncesu Sulama Kooperatifi başkanı seçildi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 391 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR