Bugun...

DENİZ BAYKAL'DA MUSTAFA ELİTAŞ'I YALANLADI
Tarih: 06-02-2020 09:55:00 + -DENİZ BAYKAL'DA MUSTAFA ELİTAŞ'I YALANLADI

            “NEDEN BÖYLE BİR DESTEK VEREYİM Kİ?”

   CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un FETÖ ile ilgili olduğunu söyleyerek işaret ettiği, kamuoyunda 'gece yarısı operasyonu' olarak bilinen yasa tasarısında imzası bulunan AK Partili Mustafa Elitaş'ın ‘söz konusu yasanın 4 partinin mutabakatı sonucu TBMM’den geçtiği’ iddialarını yalanladı. Baykal, "Böyle bir talimatım kesinlikle olmadı. Hiç güvenilmeyen bir siyasi iktidara neden böyle bir destek vereyim ki?" dedi.
   2009’da Türk Ceza Kanunu’nda bazı değişiklikler öngören değişikliği gündeme getiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Bu kanun teklifini kim hazırladı? Tamamen FETÖ ile ilgili. Bu araştırılsın” demişti. Kamuoyunda ‘gece yarısı operasyonu’ olarak bilinen tasarıda AK Partili Mustafa Elitaş’ın da imzası bulunuyordu. Elitaş, söz konusu yasanın 4 partinin mutabakatı sonucu TBMM’den geçtiğini öne sürmüştü.  
   Yeniçağ gazetesinden Orhan Uğuroğlu’na konuşan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Elitaş’ın iddiasını yalanladı. Baykal: "Böyle bir talimatım kesinlikle olmadı. Meclis grup başkanvekillerimiz, Hakkı Süha Okay, Kemal Anadol ve Kemal Kılıçdaroğlu her zaman çok güvendiğim siyasi dava arkadaşlarımdır. 12 Eylül darbesinin mağduru siyasetçilerden birisi olarak anayasa ve yasalardaki tüm anti demokratik hükümlerin çıkarılması için elbette o gün çağrı yaptım, bugün de aynı çağrıyı yapıyorum ama hiç güvenilmeyen bir siyasi iktidara neden böyle bir destek vereyim ki?"
 
Bu haber 464 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR