Bugun...

ERCİYES’TEKİ İŞLETMELER ALTIN SEZONUNU YAŞIYOR
Tarih: 09-04-2015 19:52:00 + -


Erciyes Dağı, bu sezon altın yılını yaşıyor. Kar yağışının mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşmesi kış turizm işletmecilerinin ve kayak tutkunlarının yüzünü güldürürken sezonun uzamasına da yol açtı.

ERCİYES’TEKİ İŞLETMELER ALTIN SEZONUNU YAŞIYOR

          Erciyes Dağı’nda son 10-12 yıldan beri ilk defa bu kadar yoğun bir kar yağışı gerçekleştiğini ve dolayısı ile bu sezon Erciyes Dağı’nın gerçek kimliğine kavuştuğunu kaydeden Erciyes Arlberg Sport İşletmecisi Mehmet Eğlenceoğlu, "Uzun yıllardan beri özlemini duyduğumuz Erciyes Dağı’nın gerçek yüzünü bu sezon görebildik. Yaklaşık 10-12 yıldan beri bu sezon kadar kar yağışı olmamıştı" dedi.
          Bu sezon hafta sonu ortalamalarının 13-15 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını ifade eden Eğlenceoğlu, "Bazı hafta sonları tabiri caizse iğne atsan yere düşmeyecek yoğunluğa ulaştık. 25-30 bin ziyaretçi sayısına ulaştığımız hafta sonları oldu. Ortalama olarak 13-15 bin ziyaretçi geldi diyebiliriz. Erciyes Dağı’na günü birlik gelen kayak tutkunları pistlerin çeşitliliğinden dolayı tüm pistleri tamamlayamadan gidiyorlar. Hali hazırda çalışan bütün pistlerden yararlanmak isteyenler ve buralarda kayabilmek için en az 4-5 güne ihtiyaç duyuyor. Bu sezon milyonlarca sayıda teleferik çıkışları gerçekleşti. Yayalar için,hem boardcılar hem de kayakçılar için yeni yapılan gondol tesisleri büyük ilgi topladı. Develi tarafına açılan teleferik tesisleri o bölgedeki yoğunluğu artırdı. Yatak kapasitesi ve dolayısı ile konaklama sayısında da her geçen gün artış gözlenmekte. Yüzümüz bu sezon güldü diyebilirim" diye konuştu.
           Eğlenceoğlu, Bu yıl 4-5 Nisan 2105 tarihlerinde Erciyes Tekir Kapı bölgesinde beşincisi düzenlenen Geleneksel Engelliler Kar Festivaline; Kayseri, Ankara, Adana, Antalya, Mersin, Kahramanmaraş, İstanbul, Mardin, İzmir, Kırıkkale ve Kocaeli gibi Türkiye'nin çeşitli illerinden toplamda 400'e yakın engellinin katılarak renkli görüntüler sergilediklerini sözlerine ekledi.
Bu haber 5317 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR