Bugun...
ERÜ’YE YAPILACAK YURT ARSASI YERİNDE İNCELENDİ
Tarih: 17-06-2020 10:09:00 + -ERÜ’YE YAPILACAK YURT ARSASI YERİNDE İNCELENDİ

   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ERÜ Kampüsüne yapılması planlanan yeni yurt binaları yapımı için incelemelerde bulundular.
   Yapılması planlanan KYK yurt binalarının arsa ve fizibilite çalışmalarını yerinde inceleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, birim amirlerinden proje ve arsa hakkında bilgiler aldılar.
    Başkan Büyükkılıç, “Bölge Talas sınırları içerisinde olduğu için Talas’ımız ile birlikte dayanışma içerisinde en kısa zamanda planlamadaki talepleri hayata geçirip, çalışmaların yapılmasını arzu ediyoruz. 40 bin metrekarelik bir alanda 2 bin kişilik deniliyor ama inşallah, bu projenin 3 bin kişilik olması için yeniden gözden geçirilmesi konusunda bakanlığımız gerekli çalışmaları yapacak. Bizlerde belediyeler olarak üzerimize ne düşüyorsa desteğimizi esirgemeyerek kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.
  ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında Kayseri’nin yurt sorununu çözmek için şehrin dinamikleri ile koordineli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
   Rektör Çalış, “Kayserimizin en büyük sorunlarından birisi öğrencilerimizin yurt meselesidir. Bir yıldır bu konu hakkında çalışmalar yürütmekteyiz. Üniversitemiz kampüsü içerisinde gerçekten çok güzel iki alan ayarladık. Gerek anayol, gerekse de 15 Temmuz yerleşkesine yakın olmak üzere bulunmaz bir yer oldu. 2 bin kişilik, 40 bin metrekare belediyemiz ile koordineli şekilde tahsis etmiştik. Oraya birkaç ay içerisinde temel atacaklarını da ümit ediyoruz. İkinci bir yer olarak da yine 2 bin kişilik, başkanımızın da ifade ettiği gibi belki 3 bin kişiye çıkarılabilecek, bir alanı daha öngördük. İşbirliği içerisinde şehrimizin dinamikleri ile bu sorunu hep beraber çözeceğiz” diye konuştu. 
   Haber Merkezi

 
Bu haber 2191 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR