Bugun...
İŞADAMI CEMİL DEMİREL,
Tarih: 08-06-2020 12:07:00 Güncelleme: 08-06-2020 12:10:00 + -İŞADAMI CEMİL DEMİREL,

ERKEK GÜCÜNÜ KADIN ÜZERİNDE GÖSTERMEMELİ, ONLAR NEREDE NE YAPACAĞINI EN İYİ BİLENDİR!

            İşadamı Cemil Demirel, ülkede son günlerde artış gösteren kadın cinayetlerine ve kadına yapılan şiddete dikkat çekti ve "Erkek gücünü kadın üzerinde göstermemeli, onlar nerede ne yapacağını en iyi bilendir. Kadınlarımız bize Allah'ın birer emanettir. onları kollama ve korumak bizim başlıca görevlerimizden biridir dedi.

            Açıklamasında kadına karşı şiddet ülkelerin toplumsal sorunu olarak önümüzde bulunmaktadır diyen İşadamı Cemil Demirel, sorunun ortadan kaldırılması kurumların ortak paydasıdır. Buna karşı çıkmak insani bir duruştur. Kadınlar evde anne, eş ve kardeş, iş dünyasında arkadaşımız, siyaset dünyasında bir katmandır. Bu nedenle kadına karşı şiddetin türü ne olursa olsun toplumda her yönüyle ortaya çıkarılması gerekmektedir. Erkek gücünü kadın üzerinde göstermemelidir. onlar nerede ne yapacağını en iyi bilendir. Kadınlarımız bize Allah'ın bir emanettir. onları kollama ve korumak bizim başlıca görevlerimizden biridir dedi.

            Kadınlara söylenen ve bazen de kötü sonuçlar doğuran kelimelerin intiharla, cinayetle,darpla sonuçlandığını dile getiren Demirel, "çoğu erkek eşine yada birliktelik sürdürdüğü kadına,  giyim kuşamına dikkat ettiğin sürece tabii ki çalışabilirsin. Yüksek sesle gülme, Kadınlarla iş için bile konuşma, Parfüm sürme, Sosyal medya kullanma, Sözümden çıkma, Whatsapp profil fotoğrafın ananas olsun, Benim olmadığım fotoğrafları kendine özel koleksiyon yaparsın, araba kullanırken cam açamazsın, her sabah ne giydiğini bana at. Dırdır sevmem,çok konuşmayacaksın. Maaşını bana vereceksin gibi ifadeler kullanıyor. Buda ister istemez kötü sonuçlar doğurabiliyor. Biz erkekler kadınlarımıza saygılı olmak zorundayız. onları üzmemeliyiz, onları kırmamalıyız. çünkü onlar bizim kadınlarımız. onlar bizim sonsuz güvencemiz.her zaman her yerde kadınlarımıza saygılı olmalıyız. HABER:MEHMET YILMAZ

 
Bu haber 2359 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR