Bugun...
İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN 'GARİBANA VİLLA' ÖNERİSİ
Tarih: 01-06-2020 13:21:00 + -İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN 'GARİBANA VİLLA' ÖNERİSİ

   İyi Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Koronavirüs salgını nedeniyle dikey yapılaşmanın zararlarına dikkat çekti ve yerel yöneticilere kendisinin de desteği ile 'Garibana Villa' projesinin hayata geçirilmesini istedi.
   Yücel, "Son dönemde yaşadığımız covid-19 hastalığı ve buna bağlı sosyal mesafe, sokağa çıkma yasağı ve evde karantina hususları bize çok önemli bazı hususları hatırlatmıştır. Özellikle "yeni normal" olarak tanımlanan sosyal mesafe ve maske kullanımı ve arkasından gelecek diğer tedbirler aslında toplu yaşam alanları olan apartmanlarda kullanılan ortak alanların, asansörlerin, toplantı salonlarının ve iç içe aile yaşamlarının ne kadar büyük bir riski de beraberinde getirdiğini göstermektedir. Aslında yatay mimari gereksinimlerinin ne kadar önemli olduğunu, hatta yatay mimariden daha öte, müstakil yaşam alanlarının, bireysel konut alanlarının ne kadar vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunu göstermektedir" dedi.
   Yücel, "Bir önceki belediye seçim döneminde proje olarak ortaya koyduğumuz ve herkese müstakil yaşam alanı olarak tanımladığımız projemizin ne kadar isabetli ve ne kadar stratejik ,sağlıklı ve önemli olduğu bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Bu sebeple atıl kalan ve tarıma elverişli olmayan milyonlarca metrekare hazine arazileri bu amaçla kullanılabilinir. Şehrin hemen bitişiğinde çok rahat altyapı götürülebilecek mesafede her türlü sosyal donatı eğitim ve sağlık alanları düşünülerek oluşturulacak ve herkesin müstakil bir ev, bahçe ve yaşam alanını oluşturacak bu proje, bölgemiz ve yaygınlaştırılarak ülkemiz için olmazsa olmaz bir proje niteliğindedir" şeklinde konuştu.
   Önerilerini ve projelerini paylaşan İyi Partili Kazım Yücel, "Lütfen hazine arazilerinin arsaya çevirip ihale ile satmaktan vazgeçin. Tarıma elverişsiz merkeze yakın milyonlarca metrekare araziyi halkımızın orta ve dar gelirli kesimin kullanımını açın" ifadelerini kullandı. Yücel, "Nasıl ki devletimiz tarıma elverişli hazine arazilerini üreticilerin emrine verdi lütfen siz de bu taşlık ve tarıma elverişli olmayan arazileri halkımızın emrine sunarak hem bu dönemde ve gelecekteki daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturalım hem de bu atıl arazileri vatandaşın ekmesine, dikmesine, ağaçlandırmasına imkan vererek ülkemize kazandıralım. Sosyal mesafeli konutlar, sağlıklı yarınlar olarak tabir ettiğimiz ve çok önemsediğimiz bu projeyi halkımızın bilgisine ve yerel yöneticilerin istifadesine sunuyoruz" dedi.
Bu haber 1266 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR