Bugun...
KalDer İSTİŞARE KURULU KİLİM MOBİLYA A.Ş.’DE TOPLANDI
Tarih: 06-01-2018 10:34:00 + -KalDer İSTİŞARE KURULU KİLİM MOBİLYA A.Ş.’DE TOPLANDI

   KalDer Kayseri Temsilciliği İstişare Kurulu Kilim Mobilya A.Ş. İşletme Müdürü Veysel Aslankaya ev sahipliğinde, Murat Başyazıcıoğlu başkanlığında Kilim Mobilya A.Ş. 1 nolu işletme tesislerinde toplandı.
   Toplantıya geçmeden önce Murat Başyazıcıoğlu başkanlığındaki KalDer İstişare Kurulu yakın zamanda Kilim Mobilya A.Ş.’de CEO olarak göreve başlayan Mesut Yiğit’i ziyaret etti. Başyazıcıoğlu, “Bilgi, beceri ve donanımıyla Kilim Mobilya’yı farklı yerlere taşıyabileceğini, bu konuda ihtiyaç duyulması halinde KalDer’in her zaman yanında olduğunu belirttik. Aynı zamanda kendisinin deneyim ve donanımından yararlanmanın da KalDer’e çok katkısı olacağını inanıyoruz” dedi.
   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mesut Yiğit, Kilim Mobilya için elinden geleni yapacağını, Kilim Mobilyanın potansiyelinin yüksek olduğunu, en kısa zamanda sıçramalı iyileştirmelerin olacağına inandığını; bunun için yoğun mesai harcadığını belirtti. Yiğit, “Türkiye mobilya sektörü, yaklaşık 10 milyar dolarlık büyüklükle üretimde dünyada 14’üncü sırada yer alıyor. Üretimin yaklaşık 2 milyar doları ihraç ediliyor. Türkiye mobilya sektörünün yüzde 30’u markalı mobilyadan oluşuyor. Kilim Mobilya, bu pazardaki beş büyük üretici arasında yer alıyor. Kilim Mobilya, halen dört ayrı tesiste, 180 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 350 bin metrekare alanda üretim yapıyor. Yeni bir yatırımla üretimimizi tek bir tesiste toplamayı planlıyoruz” dedi.
   Ziyaret sonrasında kurul toplantıya geçti. Toplantı başında Başkan Başyazıcıoğlu, Turkuaz Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Müdürü Yusuf Özkaya’nın da kurula dahil olduğunu belitti. Başyazıcıoğlu, Özkaya’nın Kayseri’de toplam kalite adına KalDer’e çok şeyler katabileceğine inandığını ve kendisi ile beraber KalDer vizyonu için mesai harcamaktan dolayı mutlu olacağını belirtti.
   Yusuf Özkaya, yaptığı açıklamada KalDer’le tanışıklığının çok uzun yıllara dayandığını ve KalDer’le olan diyaloğunun önceki yıl Turkuaz Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya’nın KalDer Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ne imza atması ile daha da canlandığını belirtti. Özkaya, Kayseri için, Toplam Kalite ve mükemmellik kültürü için çok kıymetli çalışmalar yürüten değerli bir topluluğa dahil olduğunu ifade ederek bu çabalara elinden geldiğince destek vereceğini, katkı sağlayacağını belirtti.
   Haber Merkezi
Bu haber 385 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR