Bugun...
KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULDU
Tarih: 11-07-2020 07:47:00 Güncelleme: 11-07-2020 08:43:00 + -KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNULDU

            KAYSERİ’YE SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı İLBANK Genel Kurul Toplantısı için gittiği Ankara’da yeni bir tıp fakültesinin şehre kazandırmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Milletvekili Taner Yıldız’ın da katılımıyla YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu ve diğer ilgililerle bir araya geldiği toplantıda “Kayseri’ye yeni bir tıp fakültesi” kurulması için girişimlerde bulundu.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı İLBANK Genel Kurul Toplantısı için gittiği Ankara’da yeni bir tıp fakültesinin şehre kazandırmak istediklerini belirten Başkan Büyükkkılıç, bu kapsamda Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız ile birlikte Yüksek Öğretim Kurulu’na geçerek Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu ve diğer ilgililerle toplantıda bir araya geldi.
   Toplantıda Büyükkılıç, Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş’nin (USHAŞ) Kayseri’de şube açılmasına yönelik aldırdığı önemli kararın ardından bu kez de yeni bir tıp fakültesinin kurulması yönünde irade ortaya koydu. Başkan Büyükkılıç’ın girişimlerde bulunduğu ve olumlu karşılanan yeni tıp fakültesi kurulmasına yönelik konuya YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Kapıcıoğlu ve diğer ilgililer olumlu yaklaşımda bulundu.
   Diğer yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katılımıyla gerçekleşen İLBANK Genel Kurul Toplantısı’nda bakanlık tarafından yapılacak projeleri anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kayseri’de gerçekleştirilecek projelere de değindi.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kayseri’de Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile yürüttüğü ve birçok ilde gerçekleşecek olan çevre yenileme çalışmalarını anlattı. Bu kapsamda Kayseri Kale içi mevkiinde sülieti bozan binaların tamamını kaldıracaklarını ifade eden Kurum, “Bu kadim medeniyete ne kadar zarar veren yapı varsa kamulaştırmak suretiyle Türkiye'de dünyaya örnek olacak ve yaklaşık 100 milyon TL anlaşma bedeli olan bir proje. Kayseri için çok önemli olduğunu düşündüğümüz Kale içi mevkiinde, sülieti bozan binaların tamamını kaldırıyoruz” dedi. Ayrıca 12 il de 10 bin adet sanayi sitesinin projelendirildiğini ve bunların arasında Kayseri’nin de  olduğunu belirten Kurum, konuşmasında örnekler verirken Kayseri’nin markası olan Erciyes’i de örnek gösterdi.HABER VİDEOSU

Bu haber 1118 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR