Bugun...
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ, SİVAS’TA ZİYARETLERDE BULUNDU
Tarih: 20-09-2019 10:26:00 + -KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ, SİVAS’TA ZİYARETLERDE BULUNDU

RUANDA BÜYÜKELÇİSİ KAYSO’YU ZİYARET ETTİ

   KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Sivas’ta oda ve borsa ziyaretleri yaptı. Diğer yandan Ruanda Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Kayso’yu ziyaret etti. KAYSO Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, konuk Büyükelçiye Kayseri sanayisi hakkında bilgiler verdi.
   İlk olarak Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Gül ve Meclis Başkanı İhsan Aksoy'u ziyaret eden KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ardından Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i makamında ziyaret etti.
   Ziyaretler hakkında bilgi veren KAYSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Büyüksimitci, “TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olarak sorumlu olduğum Oda ve Borsalarımızı belirli aralıklarla ziyaret ediyorum. Daha önce Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir’de ki tüm odalarımı ziyaret etmiştim. Sivas ziyaretlerimizi de bu kapsamda yaptık. Bölgemizin konularını karşılıklı görüşüp istişare etme imkânı bulduk. Yararlı bir ziyaret olduğu düşüncesindeyim. Bize zaman ayırarak misafir etme nezaketinde bulunan Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
   Diğer yandan Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi B.N. Williams Nkurunziza ve beraberindeki heyet KAYSO’yu ziyaret etti. Ruanda Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, konuk Büyükelçiye Kayseri sanayisi hakkında bilgiler verdi.
   Türkiye ile Ruanda arasındaki ticaret hacminin çok düşük olduğuna vurgu yapan Oğuzbaş, “2018 yılında Türkiye’nin Ruanda’ya 21 milyon dolar civarında bir ihracatı, 130 bin dolar kadarda ithalatı var. Bakıldığı zaman bu rakamlar oldukça düşük. Bu tür karşılıklı ziyaretler ve iş dünyasının birbirini tanıması ile iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağını düşünüyorum” dedi.
   Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi B.N. Williams Nkurunziza ise, Kayseri’ye ikinci kez geldiğini belirterek, şehrimiz ile Ruanda arasında ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Büyükelçi Nkurunziza, iki ülke arasındaki işbirliklerinin her alanda geliştirilmesi için ülkesindeki imkanlar hakkında bilgi verirken, ticari fırsatları yerinde görmek üzere Kayserili sanayicileri Ruanda’ya davet etti.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 231 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR