Bugun...

KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Tarih: 09-10-2019 10:26:00 Güncelleme: 09-10-2019 10:54:00 + -KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

            BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “TÜRKİYE’YE, ÖRNEK PROJELERLE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”

   Kocasinan Belediyesi, ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 22 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının açılışında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri belediyeciliği ile özellikle sosyal belediyecilik projelerine öncülük ettiklerini ve dezavantajlı kesimlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.
   Başkan Çolakbayrakdar şunları kaydetti: “Vatandaşlarımıza hizmetin iyisini sunmak ve sorunlarına çözüm üretebilmek için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz ve her zaman daha iyisini yapabilmek için gayret ediyoruz. Kocasinan olarak Türkiye’ye örnek teşkil edecek hizmetler yapıyoruz. Her zaman daha iyi ve daha güzelini milletimize ve şehrimize yapmaya gayret ediyoruz.”
   Toplantıda daha sonra Kocasinan Belediyesi’nin 2020mali yılına ait performans programı görüşülerek, oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ardından Sümer Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne ait taşınmazın, sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilmesi talebi de oylandı.
   Toplantının gündem maddesinde yer alan Sümer Mahallesi muhtarlığının arkasında yer alan parka,  Şehit Piyade Er Yılmaz Uçar isminin verilmesi talebi de oy birliğiyle kabul edildi.
   Meclis toplantısında ayrıca Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kayseri Şubesinin 130 adet kolçaklı eğitim koltuğu talebi oy birliği ile kabul edildi. Kocasinan Belediyesi Spor Kulübüne maddi yardım yapılması talebinin de ele alındığı meclis toplantısında Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü’nün ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde ettiğini hatırlattı.
   Başkan Çolakbayrakdar’ın açıklamasının ardından oylanan madde oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda Obruk, Şeker, Cırgalan, Beyazşehir, Yavuz Selim ve Himmetdede Mahallerinde çeşitli imar plan maddeleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.
   Gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra toplantı sona erdi.
   Haber Merkezi

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 155 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR