Bugun...
KTO MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 02-05-2019 10:15:00 + -KTO MART AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

            GÜLSOY: "MİLLETİN GEÇİMİNİ KOLAYLAŞTIRMAK ADINA HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI" 
            PALANCIOĞLU: “2023 HEDEFLERİNE HAZIRIZ”

     Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Mart Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada; "Artık Ankara’nın da seçim defteri ve söylemleri bırakarak hızlı kararlar alması gerekiyor. Milletin geçimini kolaylaştırmak adına herkes üzerine düşeni yapmalı" dedi. Meclis toplantısına konuk olan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da 2023 hedeflerine hazır olduklarını kaydetti.
   Odanın konferans salonunda düzenlenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Faaliyet raporlarının okunması ve oylanmasının ardından konuşma yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri'ye hizmet etmeye devam edeceklerini ifade ederek, "Kayseri’nin en büyük meslek örgütü olan odamızın seçimleri üzerinden tam 1 yıl geçti. Geride bıraktığımız 1 yılda tüccarımızın, iş insanımızın velhasıl üyelerimizin hepimize olan güvenini boşa çıkarmadan emanetine halel getirmeden çalıştık" dedi.
   Önümüzdeki 4 buçuk yıl seçim olmayacağını, bu sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ve ekonomiye odaklanılması gerektiğinin altını çizen Başkan Gülsoy; " Türkiye seçimden yoruldu. Elbette demokrasinin gereği olan sandık milletin önüne her zaman gelir ve milletimiz de iradesini ortaya koyar. Ama ülkemiz son 5 yılda 2 yerel, 2 cumhurbaşkanlığı, 3 milletvekilliği genel seçimi ve 1 kez de referandum için sandık başına gitti. Yani 5 yılda 8 seçim yaptık. Bu süre içerisinde tarihimizin en alçak darbe girişimine maruz kaldık. Bunun için diyoruz ki; Türkiye artık seçimden yoruldu. Seçim bitti, geçim başladı. Belediye başkanlarımız bir yandan tebrikleri kabul ederken diğer yandan da hızlı bir şekilde projelerini hayata geçirmek ve halkın beklentilerini karşılık vermek için çalışıyorlar. Yerel seçimlerden hemen sonra yaptığımız basın açıklamasında da ifade etmiştim. Geride kalan 5 yılda önümüze gelen 8 sandıktan sonra 4 buçuk yıl süre ile bir seçim yok. Artık Ankara’nın da seçim defteri ve söylemleri bırakarak önümüzdeki 4 buçuk yıl için ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahının artması adına hızlı kararlar alması gerekiyor. İktidarı ve muhalefeti ile her siyasi partinin milletin sandıkta verdiği mesajı iyi okuması ve buna göre adım atması aşikar. Milletin geçimini kolaylaştırmak adına herkes üzerine düşeni yapmalı. Önümüzde 4 buçuk yıl altın değerinde bir zaman var. Bunu bizim iyi geçirmemiz, ekonomiye odaklanmamız, işimizi de en iyi şekilde yapmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.
   Meclis toplantısının konuğu olan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da, yapılacak projeler hakkında meclis üyelerini bilgilendirici sunum yaptı.
   Başkan Palancıoğlu ‘Melikgazi için referans projelerimiz ile Şehrimizin sosyal ve yaşamı değişecektir. Hizmet ve gönül belediyeciliğini birleştirerek yapılacak hizmetler ile Melikgazi şehrimiz her zaman olduğu gibi referans ve örnek gösterilecektir ” değerlendirmesinde bulundu.
   “Gönül Belediyeciliği, Sosyal Sorumluluk Belediyeciliği ve Hizmet Belediyeciliği ilkelerini birleştirerek şehrin fiziki ve alt yapısını gerçekleştireceğiz” diyen Başkan Palancıoğlu:  “Aynı zamanda bu mekanda yaşaman birey ve aile yaşamının önemini bilerek bu yönde sosyal sorumluk belediyecilik ile ilgili olarak sağlık, eğitim, spor ve kültürel, hizmetleri de sunarak bir bütün kalkınmayı gerçekleştireceğiz. Kayserimizde çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak amacıyla birlikte daha iyi noktalara getireceğimize inanıyorum” ifadesini kullandı.
   Sözlerinin sonunda 2023 hedeflerine hazır olduklarını kaydeden Palancıoğlu “Belediyecilik anlayışımızda hizmet odaklı çalışmalar olacaktır. Kayserimizin bu güzel ticaret anlayışını en güzel şekilde sizler vasıtasıyla biz destekleyerek markalar şehri olarak Türkiye ve dünyaya taşıyacağız” diye konuştu.
    Haber merkezi

 

 

 

 
Bu haber 2036 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR