Bugun...
MECLİS, BAŞKANA 207 MİLYON LİRA KREDİ KULLANILMASI İÇİN YETKİ VERDİ
Tarih: 14-01-2020 10:04:00 + -MECLİS, BAŞKANA 207 MİLYON LİRA KREDİ KULLANILMASI İÇİN YETKİ VERDİ

FUAR ALANI TİCARET ALANINA AÇILACAK

            Büyükşehir Belediye Meclisi 2020'nin ilk toplantısını yaptı. Başkan Büyükkılıç'ın yönetiminde toplanan meclis 31'i asil toplam 48 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Toplantıda Başkan Büyükkılıç'a Ulaşım A.Ş. için 32 milyon,belediyenin diğer ihtiyaçları içinde 175 milyon lira  kredi kullanılması için yetki verildi.  Meclis ayrıca Fuar alanının ticaret alanına açılması İçinde ilk adımı attı.

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak amacıyla Başkan Memduh Büyükkılıç yönetiminde toplandı. 31’i asıl toplam 48 maddenin görüşüldüğü toplantıda Şehir tiyatrosunun demirbaşları il Kültür Müdürlüğüne devredildi, Pervane mahallesi sınırlarında bulunan Fuar genişleme alanında otel ve ihtiyaç duyulan ticaret alanları için karar alandı. ayrıca sözleşmeli personel, zabıta ve itfaiye çalışanlarının  fazla çalışma ücretleri yeniden düzenlendi. Toplantıda ayrıca 32 milyonu Ulaşım, 175 milyonu diğer ihtiyaçlarda kullanılmak üzere toplam 207 milyon lira kredi kullanılması için başkan Memduh Büyükkılıç’a yetki verildi.  Meclis toplantısında Valilik binası yanındaki eski Kaymakamlık binası girişinin de  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına tahsis edilmesi kararlaştırıldı.

            Meclisde Kansere Karşı Birlikte Derneği ile Erciyes Üniversitesi tarafından yapılacak olan Kemik İliği Hastanesi’ne destek verilmesi de görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir hekim olarak konuyu çok önemsediğini ifade ederek, yapılacak hastanenin Kayseri’de geliştirmek istedikleri sağlık turizmine de fayda sağlayacağını ve çok sayıda yabancı hastanın bu hastaneye geleceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, sağlık turizminin gelişmesi için Uluslararası Sağlık Turizmi A.Ş.’nin Kayseri’de büro açacağını da belirterek, konuyla ilgili protokolün imzaya hazır olduğunu kaydetti.  Haber Merkezi

           

 
Bu haber 226 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR