Bugun...
MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİŞARE TOPLANTISINI YAPTI
Tarih: 02-12-2019 10:24:00 + -	MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİŞARE TOPLANTISINI YAPTI

ERSOY:‘KAYSERİ’DE YATIRIM OFİSİ KURULMASI İÇİN TALEPTE BULUNDUK’

                MHP Melikgazi İlçe Teşkilatı İstişare toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan  MHP Kayseri Milletvekili  Baki Ersoy, “Kayseri’ye yatırım ofisi açılması için görüşmeler yaptıklarını söyledi. Ersoy, Kayseri  bulunduğu yeri hak etmeyen bir şehirdir. Ben yatırım ofisi olup olmadığını sordum. Gaziantep’te 12, Hatay’da 3 tane var ama Kayserimizde hiç yok. dolayısıyla bizim bunları dile getirmemiz gerekiyor. Otoban ve hızlı tren konusunu da yine orada konuştuk. Kayseri’nin bunu hak etmediğini söyledim” dedi.

                Düzenlenen toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Serap Şule Kalın, parti teşkilatı ve basın mensupları katıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın,Teşkilat olarak Melikgazi ilçesine daha iyi hizmet etmek için çalıştıklarını söyledi. Kalın, çalışmaları neticesinde eksik gördükleri alanlarda ilgili komisyonlar kurarak bu alanlarda görevlendirmeler yaptığını kaydetti.MHP İl Başkanı Serkan Tok' da konuşmasında, Melikgazi İlçe Başkanlığına atanan Enes Ertuğrul Kalın'a çalışmalarında başarılar diledi.50 yıllık bir partinin öncüleri olduklarını dile getiren Tok, "Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızın bugün tek eksiği ney diye sorarsanız, kadın kolları derim. 50 yıllık bir siyasi partinin gelecek nesillere daha güçlü gelebilmesi ve iktidara ortaklığı değil, iktidar olabilmesinin tek yolu kadın kollarının güçlenmesinde ve eşlerimizin de parti programlarına katılmasıyla bu işi daha geniş alanlara taşıyacağımızı görüyorum." dedi.Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Serap Şule Kalın ise konuşmasında, ” Bu güzel yemeği organize eden ilçe Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Milletvekilimiz ile plan ve bütçe komisyonunu birlikte takip ettik kendisi sabaha kadar 14-15 saat çalışarak Kayserimizin tüm problemlerini dile getirdi. Kayserinin adının en fazla zikir edildiği bir dönem oldu. Birliğimiz, beraberliğimiz, arkadaşlığımız devam etsin ilelebet. Allah’a emanet olun diliyorum” dedi.

                Ülkede seçimlerden sonra iki blok oluştuğunu, PKK temsilcilerinin insanları bölmek için algı oluşturmaya çalıştıklarını ve bu şekilde hareket edenlere cevap vereceklerini söyleyen Baki Ersoy, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler, büyük bir aileyiz ve bunun farkındayız. Bizim birbirimize sürekli omuz vererek gitmemiz gerekiyor ve birbirimizin sürekli yanında olmamız gerekiyor. Biz bunun bilincindeyiz ve zaten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri’de hak ettiği yerlere ve daha iyi yerlere gelecektir diye düşünüyorum. Seçimden beri Kayseri için ne gerekiyorsa mecliste elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Türkiye’nin gelmiş olduğu noktaya bakarsak 2 blok oluştu. Bir tarafta Cumhur İttifakı ve diğer tarafta da Millet İttifakı olarak ayrıldı. Bizler şunu görüyoruz, özellikle PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin temsilcilerinin sözlerine baktığımızda ısrarla operasyonları bir savaş olarak adlandırmaya çalışarak, bizim Kürt kardeşlerimiz üzerinde algı oluşturarak, Kürtler bunu hak etmiyor gibi bir algının içerisine giriyorlar. Bu çok tehlikeli bir olay. Son günlerde aynı şeyi aleviler için de yapmaya kalktılar ki, bizler bin yıllık kardeşliğimizi yaşatmak için elimizden ne geliyorsa yapan bir zihniyetiz. Bu yüzden bizim kardeşliğimize kasıt eden kim olursa olsun biz anında cevap veriyoruz” dedi.    

                Kayseri’de hiç yatırım ofisi olmadığını ve bu konuda görüşmelerin başlatıldığını söyleyen Ersoy, “Türkiye büyüyen bir ülke ve 2023 yılında dünyada ilk 10’a girebilecek seviyedeki bir ülke ve kimse merak etmesin yapılan işlerin hepsini dinleyerek, ne kadar büyük bir ülke olduğumuzu ve bakanlıklarımızın çalışmalarının ne kadar yerinde olduğunu bizzat görüyoruz. Bugün ülkemizde bazı sıkıntılar var ama biz bunları aşabilecek güçteyiz. Yeter ki birlik olalım ve beraberliğimizi bozmayalım. Kayseri de bulunduğu yeri hak etmeyen bir şehirdir. Ben yatırım ofisi olup olmadığını sormuştum ve Gaziantep’te 12 tane ofis var, Hatay’da 3 tane var ama Kayserimizde hiç yok. dolayısıyla bizim bunları dile getirmemiz gerekiyor. Otoban ve hızlı tren konusunu da yine orada konuştuk. Kayseri’nin bunu hak etmediğini söyledim” dedi. Kayseri’nin bu sene olan bütçesinin Türkiye’deki üniversitelerin toplamından yüzde 3 fazla olduğunu belirten Ersoy, “Bir konunun daha altını çizmek istiyorum, bütün üniversitelerin bütçelerini araştırın. Bu sene Kayseri’nin bütçesi hepsinin bütçesinden yüzde 3 daha fazla. Bu sonuca da takipler neticesinde ulaştık. Biz Kayserimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösteriyoruz ve sonraki süreçte de yorulamadan daha az uyuyup daha çok çalışarak, bazı şeylerin değişmesi hususunda gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

                HABER-FOTO:MEHMET YILMAZ

 

 

 

 

 
Bu haber 158 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR