Bugun...
NNYÜ’DE “BİLİŞSEL VE DAVRANIŞÇI TERAPİLER” KONFERANSI
Tarih: 03-04-2019 10:08:00 + -NNYÜ’DE “BİLİŞSEL VE DAVRANIŞÇI TERAPİLER” KONFERANSI

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ)Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü, Psikoloji Kulübü tarafından “Teorik Çerçevesi, Yöntemleri ve Uygulama Alanlarıyla Bilişsel ve Davranışçı Terapiler” konulu konferans düzenlendi.
   NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun konuşmacı olduğu konferansa Kayseri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. NNYÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Taş’ın açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, bir vakayı örnekleyerek Bilişsel ve Davranışçı Terapi ekolü ve yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Bilişsel ve Davranışçı Terapinin gelişimi, teorik çerçevesi, uygulama alanları, temel özellikleri, klinik uygulamaları, yeni yaklaşımlar gibi ayrıntılarını anlatan Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, günümüzde 500’ün üzerinde psikoterapi ekolü olduğunu belirterek, Bilişsel ve Davranışçı Terapinin hem genel hem de popüler bir terapi yöntemi olduğunu söyledi.
   Psikoloji Bölümü öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve onların sorularını da cevaplandıran Şalcıoğlu’na konferans sonunda Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Taş tarafından plaket takdim edildi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 998 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR