Bugun...

NNYÜ’DEN DÜNYA FİZYOTERAPİSTLER GÜNÜ MESAJI
Tarih: 07-09-2019 09:27:00 + -NNYÜ’DEN DÜNYA FİZYOTERAPİSTLER GÜNÜ MESAJI

   Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ)Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferhan Soyuer, 8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm fizyoterapistlerin gününü kutladı.
   Fizyoterapistlerin lisans eğitimi almışprofesyonel sağlık elemanları olduğunu belirten Prof. Dr. Ferhan Soyuer,“Fizyoterapistler, hastalık durumlarında gelişen fonksiyon bozukluklarında ve sağlıklı kişilerde sağlığın korunması ve geliştirilmesi için mesleğiyle ilgili ölçümler, özel testler ve yaklaşımlarla değerlendirmeler yapıp, kişinin fonksiyonel gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, kanıta dayalı, koruyucu ve geliştirici tedavi protokolleri belirler, planlar ve uygular. Fizyoterapistlerin amaçları; hastaların fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal refahlarını gözeterek, yaşam kalitelerini en üst düzeye çıkarmaktır.Fizyoterapistler  hastaneler, üniversiteler, tıp merkezleri, huzur evleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, sağlıklı yaşam merkezleri, spor kulüpleri, milli takımlar,  fabrika ve okullarda görev alabilirler.Fizyoterapistlik,dünyada en cazip 20 meslek arasındadır. Dünyada ve ülkemizde ilerleyen yıllarda,  yaşlı nüfusun artışına paralel olarak verilecek rehabilitasyon hizmetleri daha da önem kazanacak ve fizyoterapistlik mesleği daha aktif rol oynayacaktır” dedi.
   NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün, Kayseri’de tek Bölüm olarak 2014 yılından itibaren,“Eğitimde Kalite” bakış açısıyla ülkemizde, fizyoterapistlik mesleğinin gelişimine önemli katkı sağladığını da hatırlatan Prof. Dr. Soyuer, tüm fizyoterapistlerin 8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Gününü kutladı.
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 1760 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR