Bugun...
OSB GÜNEŞ’E YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR
Tarih: 07-12-2018 11:22:00 + -OSB GÜNEŞ’E YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR

   Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB tarafından kurulan ve geçtiğimiz günlerde ek 4 MWp’lik tesisin devreye alınması ile 55MWp kapasiteye ulaşan ve Güneş Enerji Santrali (GES) olan tesis hakkına açıklamalarda bulundu.
   Başkan Nursaçan; “Dünyada ve Türkiye’de bilim ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte enerji ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Ülke gereksinimlerini karşılamak için; enerji üretiminde alternatif arayışlar içinde olmak, teknik ve ekonomik gelişmeleri yakından izlemek, enerji alanındaki gelişmeleri sürdürebilmek ve yürütebilmek kaçınılmaz olmuştur. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payı gün geçtikçe artmakta ve bu alanda yapılan çalışmalar da giderek önem kazanmaktadır. Çevrenin zarar görmesini engellemek, meydana gelen zararı en aza indirmek, küresel ısınmayla baş edebilmek ve doğadaki karbon salınımını azaltmak için ‘Yeşil Enerji’ hem ülkemizin hem de dünyanın en temel ihtiyacı haline gelmiştir” dedi.
   Nursaçan; “2018 yılı sonunda GES Tesisi Otomasyon Sistemimiz Aktif Hale Gelecek olup bütün santrallerimize uzaktan müdahale edilebilecektir. GES tesislerimizde Scada sistemlerimizin izlenmesi, araç ve gereçlerim depolanması için yaptığımız GESYeni İdari Binamız faaliyete geçmiştir. Mevcut kapasite olarak Kayseri OSB’de faaliyet gösteren firmalarımızın gündüz elektrik ihtiyacının % 21,5’sinikarşılayacak hale getirilen tesis aynı zamanda 65 bin konutu aydınlatacak kapasiteye sahiptir. Bu sayede ise yaklaşık 190 bin ağacında kaybının önleyerek, 8.000.000 m3 doğalgaz ithalatının da önüne geçecektir.”Diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 2698 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR