Bugun...
PINARBAŞI BELEDİYESİ BESİCİLERİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDI
Tarih: 09-08-2019 10:34:00 + -PINARBAŞI BELEDİYESİ BESİCİLERİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDI

             BELEDİYE BESİCİLERİN KULLANIMI İÇİN KOYUN YIKAMA MEKİNESİ ALDI

   Pınarbaşı Belediyesi ilçede çiftçilik ve besicilikle uğraşan vatandaşlara desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde çiftçilerin kullanması için iki adet selektör makinesi satın alıp İlçe Zıraat Odası yetkililerine teslim eden Belediye şimdi de besicilerin kullanımı için bir adet koyun yıkama makinesi aldı. Makineyi ise ilk kullanan ilçeye bağlı Gümüşgün Mahallesi sakinlerinden Turab Sarıbaş oldu. Koyunlarını makinede yıkayan Sarıbaş, Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu'na desteklerinden ötürü teşekkür etti.
   Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu,  besicilerin kullanımı için alınan koyun yıkama makinesi ile ilgili haber ekibimize bir açıklamada bulundu.  Başkan Uzunluoğlu, bir süre önce çiftçilerimizin kullanımına sunulmak üzere iki adet selektör makinesi alarak ilçe Zıraat Odası yetkililerine teslim ettik. Şimdi de besicilerimizin isteği üzerine bir adette koyun yıkama makinesi aldık. Bu makineyi de ilçe ziraat odasına teslim ettik.   İlçemizde besicilikle uğrayan vatandaşlarımız daha önce koyun ve keçilerini birçok zahmetle derelerde, göletlerde ve su birikintilerinde yıkıyordu. Dolayısıyla hayvanlar hastalanıp parazit kapıyordu. Şimdi aldığımız bu makine ile hayvanlar ilaçlı su ile yıkanıp dezenfekte oluyor. Besicilerimiz bu uygulamadan bir hayli memnun. İnşallah artık besicilerimiz bu güzel hizmetten istediği zaman en iyi şekilde yararlanacak dedi.
   Makineyi ilk kullanan Gümüşgün Mahallesi sakinlerinden Turab Sarıbaş ise Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu'na besicilere verdiği desteklerinden ötürü teşekkür etti. Sarıbaş; “Daha önce koyun ve keçilerimizi dere ve göletlerde zor şartlarda yıkıyorduk. Şimdi ise belediyemizin desteği ile alınıp Zıraat Odasına teslim edilen koyun yıkama makinesi ile yıkıyoruz.  Biz besiciler olarak bu uygulamadan oldukça memnunuz. Allah başkanımızın yolunu açık etsin. Başkanımız hem çiftçimizin, hem de besicilerimizin yanında. Kendisine besiciler adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.
   Haber: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 290 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR