Bugun...
TALAS BELEDİYESİ CEMİL BABA'YI UNUTMADI
Tarih: 11-11-2019 10:30:00 + -TALAS BELEDİYESİ CEMİL BABA'YI UNUTMADI

   Talas Belediyesi, 6 Kasım 1982 tarihinde vefat eden Talaslı Allah dostlarından Cemil Baba’nın 37. ölüm yıldönümünde anma programı düzenledi.
   Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen anma gecesine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve ‘Mavi Boncuklu Cemil Baba’ kitabının yazarı Veli Altınkaya ile Cemil Baba’nın ömrünün son 4,5 yılına yakından şahitlik eden Mehmet Beğendik konuşmacı olarak katıldı.
   Tasavvuf Musikisi sanatçısı Mustafa Demirci de hem programın moderatörlüğünü yaptı hem de seslendirdiği ilahilerle geceye renk kattı. Programın açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Cemil Baba’nın ‘Alem iyi olsaydı bağ duvar istemez, kapı anahtar’ sözüne dikkat çekerek, “Talas, Cemil Baba’dan Ahmet Tayrani’ye, Esma Hatun’dan Somuncu Baba’ya kadar birçok gönül ehline beşiklik etmiş bir diyar. Bu yönüyle hayli zengin bir yapısı var. Cemil Baba da bunların en sonuncu halkasını oluşturuyor. Şimdi insanlara sorsanız ‘mutluluğun, huzurun sırrı nedir?’ diye, birçok şey söylerler. Oysa Cemil Baba, ‘Alem iyi olsaydı bağ duvar istemez, kapı duvar’ diyerek toplumsal huzur ve mutluluğun düsturunu ortaya koymuş. Kimisi miskin dedi, kimisi meczup dedi, kimisi veli dedi ama o her şeyiyle bizim Cemil Babamız. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
   Programda moderatör Mustafa Demirci de Kayseri Neveser Musiki Topluluğu eşliğinde sevilen ilahileri seslendirdi. Gecede ayrıca Cemil Baba’yı tanıyanlar da sahneye gelerek anılarını paylaştı. Programa katılanlara Gazeteci Yazar Veli Altınkaya’nın kaleme aldığı ‘Mavi boncuklu Cemil Baba’ kitabı da hediye edildi.   
   Haber Merkezi
Bu haber 233 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR