Bugun...
TBMM’DE MHP VE CHP GERGİNLİĞİ
Tarih: 11-07-2019 10:37:00 + -TBMM’DE MHP VE CHP GERGİNLİĞİ

            BAKİ ERSOY ÖZGÜR ÖZEL’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

   TBMM’de MHP ve CHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik sırasında aralarında Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un da bulunduğu bazı MHP’liler “Affı ortaya atıp nereye gidiyorsunuz” diyen CHP’li Özgür Özel’in üzerine yürüdü.
   TBMM Genel Kurul’unda milletvekilleri, 1. yılını dolduran “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin değerlendirmede bulundu. Af tartışmalarının da gündeme geldiği görüşmelerde söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel 24 Haziran seçimleri öncesi AKP’nin verdiği sözleri hatırlatarak, bu yasaları çıkarmadan Meclis’in tatile girmemesi gerektiğini söyledi. 
   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, kader mahkûmlarına yönelik ‘af’ çağrısını hatırlatan Özel, AKP ve MHP sıralarına dönerek: “Nereye gidiyorsunuz arkadaşlar, nereye gidiyorsunuz? Geçen sene, 24 Haziran seçimlerinden önce affı ortaya atıp, cezaevlerinde yatan kişilerin, onların yakınlarının duygularını istismar edip, daha sonra bu konuda hiçbir şey yapmayanlar nereye gidiyorsunuz? Yargı reformu diye, İstanbul seçimlerinden önce şaşaalı salonlarda yargı mensuplarını da karşınıza alıp, Meclis’in yapacağı bir işi yürütmenin işiymiş gibi ele alıp müjdeler verenler, avuçları patlarcasına yargı reformunu alkışlayanlar nereye gidiyorsunuz? Gazeteciler hapisteyken, milletvekilleri hapisteyken, partilerin başkanları, eş genel başkanları görevlerinden dolayı hapisteyken nereye gidiyorsunuz? 3600 ek göstergeyi polise, infaz koruma memuruna kaçıncı kere söz veriyorsunuz da yapmadan nereye gidiyorsunuz?  Tatili hak edecek hangi kanunları yaptık da gidiyoruz, nereye gidiyorsunuz ?” dedi.
   Bu sözler sözlerine AKP milletvekilleri oturdukları yerden tepki gösterirken, aralarında MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un da bulunduğu MHP’li vekiller Özgür Özel’in üzerine yürüdü.
   Yaşanan tartışmalar sonrası birleşime ara verildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 237 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR